Old officials

Boards

2020

Chair of the Board
Juhani Rahikka

Head of Internal and External Affairs
Taru Jormakka

Spokesperson-Secretary
Janika Hart

Treasurer
Nina Jokiaho

Fuksi Captain
Laura Lukkarila

Fuksi Captain
Valtteri Siira

International Officer
Arvi Heinijoki

Host
Atte Reunanen

Hostess
Olli Tunkelo

Head of Study Affairs
Julia Tofferi

Head of Corporate Relations
Sasu Pasanen

2019

Chair of the Board
Jani Anttila

Head of Internal and External Affairs
Krista Lindqvist

Spokesperson-Secretary
Milja Koskela

Treasurer
Peetu Ilola

Fuksi Captain
Oona Hanska

Fuksi Captain
Rudolf Nikander

International Officer
Juhani Rahikka

Host
Anna Pasonen

Hostess
Hertta Seppälä

Head of Study Affairs
Janika Hart

Head of Corporate Relations
Valtteri Siira

2018

Chair of the Board
Jakke Anttila

Head of Internal and External Affairs
Mauri Kostiainen

Spokesperson-Secretary
Jani Anttila

Treasurer
Taru Jormakka

Fuksi Captain
Milja Koskela

Fuksi Captain
Jere Vänskä

Host
Krista Lindqvist

Hostess
Liisalotta Erämies

Head of Study Affairs
Juhani Rahikka

Head of Corporate Relations
Tuomas Sipiläinen

2017

Chair of the Board
Werneri Huhtinen

Vice-Chair
Mika Sahlman

Spokesperson-Secretary
Jani Anttila

Treasurer
Mauri Kostiainen

Fuksi Captain
Riikka Hammar

Fuksi Captain
Esa Arola

Host
Leila Kettunen

Hostess
Verna Repka

Head of Study Affairs
Janne-Joonas Tiitinen

Head of Corporate Relations
Perttu Saarela

2016

Chair of the Board
Janne Stubb

Vice-Chair
Juho Tamminen

Spokesperson-Secretary
Riina Aromaa

Treasurer
Mika Sahlman

Fuksi Captain
Jakke Anttila

Fuksi Captain
Piia Iivonen

Host
Minna Ukkonen

Hostess
Elisa Juvonen

Head of Study Affairs
Werneri Huhtinen

Head of Corporate Relations
Alex Villa

2015

Chair of the Board
Kia Lehti

Vice-Chair
Lauri Koskinen

Spokesperson-Secretary
Milla Kumin

Treasurer
Juho Tamminen

Fuksi Captain
Heidi Korhonen

Fuksi Captain
Janne-Joonas Tiitinen

Host
Risto Hertzberg

Hostess
Elisa Alasuvanto

Head of Study Affairs
Erkka Pehto

Head of Corporate Relations
Janne Stubb

2014

Chair of the Board
Mikko Laine

Vice-Chair
Elina Honkanen

Spokesperson-Secretary
Katri Hukkanen

Treasurer
Kia Lehti

Fuksi Captain
Juhani Heimo

Fuksi Captain
Tyko Viertiö

Host
Lauri Koskinen

Hostess
Melissa Linko

Head of Study Affairs
Spring: Sakari Poikkimäki
Autumn: Mikko Niemeläinen

Head of Corporate Relations
Lauri Rentto

2013

Chair of the Board
Mikko Kiviluoma

Vice-Chair
Laura Lundell

Spokesperson-Secretary
Otto Ojanen

Treasurer
Heidi Välisalmi

Fuksi Captain
Antti Hakala

Fuksi Captain
Olli Kanninen

Fuksi Captain
Mikko Laine

Host
Julia Nyström

Hostess
Ella Potka

Head of Study Affairs
Sakari Poikkimäki

Head of Corporate Relations
Tapio Friberg

Head of Corporate Relations
Johanna Järvinen

2012

Chair of the Board
Mikaela Mirsch

Vice-Chair
Laura Lundell

Secretary
Anni Nisov

Perustoiminta
Mikko Laine

Perustoiminta
Emilia Stenman

Member of the Board
Mikko Kiviluoma

Member of the Board
Mikko Laine

Member of the Board
Paavo Mälkönen

Officials

2020

Care Committee

Alumnivastaava
Elisa Juvonen, Mauri Kostiainen ja Mika Sahlman

Arkistonhoitaja
Anette Honkanen, Milja Koskela, Krista Lindqvist ja Janne-Joonas Tiitinen

Hyvinvointivastaava
Emil Mattsson ja Linh Tong

LAN-vastaava
Jani Anttila, Leevi Kosonen, Elmeri Koponen, Hanna-Reetta Penttinen ja Joona Pystynen

Liikuntavastaava
Peetu Ilola, Eino Kilpeläinen, Linh Tong

Prosessinhoitaja
Jani Anttila, Juho Hentman, Anette Honkanen, Peetu Ilola, Kai Karvetti, Rudolf Nikander, Iiro Peuhkuri ja Joona Pystynen

TEK-yhdyshenkilö
Jani Anttila

Urpo
Werneri Huhtinen, Peetu Ilola, Leila Arstila, Krista Lindqvist, Jenina Noki, Perttu Saarela ja Jere Vänskä

Information committee

Kääntäjä
Emily Hart, Aino Häkkinen ja Leevi Lamminjoki

Taiteellinen johtaja
Viljami Wuollet, Riikka Hammar, Anna Pasonen, Krista Lindqvist, Jenina Noki ja Elisa Juvonen

Toimittaja
Kim Eklund, Tessa Finnholm, Oona Hanska, Pinja Heikkinen, Kai Karvetti, Julius Kittilä, Anna Pasonen, Juhani Rahikka, Linh Tong, Olli Tunkelo, Sofia Tynkkynen, Pyry Vartia ja Jere Vänskä

Päätoimittaja
Jani Anttila

Ulkomaankirjeenvaihtaja
Jakke Anttila, Jaakko Sääskilahti ja Sebastian Nikolov

Valokuvaaja
Viljami Wuollet, Riikka Hammar, Minerva Huovari, Krista Lindqvist ja Elias Nurmela

WWW-operaattori
Jani Anttila ja Aleksi Heikkinen

Economic committee

Laitevastaava
Antti Henriksson

Taloustoimikunnan jäsenet
Taru Jormakka, Peetu Ilola, Mauri Kostiainen ja Mika Sahlman

Yhdistystuotevastaava
Perttu Saarela ja Olga Partanen

Freshman committee

Aalto-yliopiston kemian tekniikan korkeakoulun prosessiteekkariyhdistyksen fuksilautakunnan lyhyempi pääluottamushenkilö Oona XIV
Oona Hanska

Aalto-yliopiston kemian tekniikan korkeakoulun prosessiteekkariyhdistyksen fuksilautakunnan pidempi pääluottamusdiplomi-insinööriopiskelijanotaari Nikander R. XV
Rudolf Nikander

Aalto-yliopiston kemian tekniikan korkeakoulun prosessiteekkariyhdistyksen fuksilautakunnan Kansainvälisyyssektorin Strategiapäällikkö Juhani V
Juhani Rahikka

Aalto-yliopiston kemian tekniikan korkeakoulun prosessiteekkariyhdistyksen fuksilautakunnan vanhempi ISOhenkilöpääluottamushenkilö Helena VII
Helena Sivula

IB-correspondant
Linh Tong, Damiano Fabbri ja Inkar Mizambek

ISOvastaava
Tella Taskinen

Host and hostess committee

Host/hostess helpers
Anna Heiskanen, Kaisla Lehtipuu, Iiro Peuhkuri, Matilda Antila, Otto Joutsiniemi, Janna Tukiainen, Vilma Saranpää, Reetta Timonen, Ottilia Romana, Mikael Kallinen, Niko Saastamoinen, Lotta Rosenlöf, Pinja Häkkinen, Rimma Hänninen, Annikki Ollila, Heta Laukkanen, Ariana Voitsekhovski, Petra Poimaa, Riina Salmi, Eveliina Palo, Sonja Alasaukko-oja, Arttu Saikkonen, Samuli Nenonen, Janina Ahvenlampi, Senni Kaasalainen, Tessa Finnholm, Mariam Jalomie, Anupama Bhandari ja Tinja Aromaa

Autokuskit
Helena Sivula, Samuli Nenonen, Tara Terho, Ville Lindström, Krista Lindqvist, Jani Anttila, Jenina Noki ja Verna Repka

Bilevastaavat
Ville Lindström, Antti Lindman ja Oona Hanska

Lukkarikisällit
Pyry Vartia, Onni Lehtikuja, Leevi Lamminjoki, Rudolf Nikander, Aaro Lampinen, Julia Tofferi, Ville Lindström, Hanna-Reetta Penttinen, Pekka Perkiö, Taru Jormakka ja Laura Lukkarila

Lukkarimestari
Milja Koskela

Lämmönsiirtäjä VIII
Krista Lindqvist

Lämmönsiirtotoimikunnan jäsenet
Oona Hanska, Janika Hart, Milja Koskela, Jani Anttila, Joona Pystynen, Sara Siivola, Laura Virtanen ja Taru Jormakka

Paljuvastaavat
Aaro Lampinen ja Veikka Wiksten

Wappumestarit
Jani Anttila, Perttu Saarela ja Verna Repka

Study committee

Abivastaavat
Oona Hanska, Sofia Tynkkynen, Veera Ollikainen ja Vilma Saranpää

Tenttiarkistonhoitaja
Jani Anttila

Corporate relations committee

Excursiovastaava
Jaakko Sääskilahti

Yrityssuhdekisällit
Akseli Rautakorpi, Ira Smal, Jussu Hämynen ja Henrietta Hirvonen

2019

Care Committee

Prosessinhoitajat
Martti Ahern, Jani Anttila, Juho Hentman, Iiro Peuhkuri, Perttu Saarela, Arttu Saarnisaari ja Minna Vierimaa

Kulttuurivastaavat
Verna Repka ja Moby Siivonen

LAN-vastaavat
Martti Ahern ja Jani Kiviaura

Liikuntavastaavat
Sasu Pasanen, Jaakko Sääskilahti ja Emilia Tognetty

TEK-yhdyshenkilö
Mikko Korkiakoski

Arkistonhoitajat
Janne-Joonas Tiitinen

Urpot
Jakke Anttila, Toni Heinilä, Taru Jormakka, Leila Kettunen, Mauri Kostiainen, Kasper Nurmi, Erkka Pehto, Elina Pitkäranta, Tuomas Sipiläinen ja Janne-Joonas Tiitinen

Alumnivastaavat
Mauri Kostiainen ja Mika Sahlman

Hyvinvointivastaavat
Elisa Juvonen ja Jenina Noki

Yhdenvertaisuusvastaava
Leila Kettunen

Information committee

Päätoimittajat
Arttu Saarnisaari ja Otto Uusipaikka

Toimittajat
Martti Ahern, Jakke Anttila, Riina Aromaa, Kim Eklund, Liisalotta Erämies, Riikka Hammar, Taru Jormakka, Sara Kalima, Mauri Kostiainen, Ville Lindström, Juhani Rahikka ja Marja Rinne

Kotimaan kirjeenvaihtaja
Onni Poikkeus

Ulkomaan kirjeenvaihtajat
Aleksi Harlin, Alexander Lindholm ja Alex Villa

Valokuvaajat
Liisalotta Erämies, Riikka Hammar, Minerva Huovari, Elisa Juvonen, Krista Lindqvist, Oona Mollberg, Hanna Seppäläinen ja Valtteri Siira

WWW-operaattori
Valtteri Siira

Taiteelliset johtajat
Jakke Anttila, Elisa Juvonen, Sebastian Nikolov, Jenina Noki, Juhani Rahikka ja Valtteri Siira

Kääntäjä
Marja Rinne

Economic committee

Laitevastaava
Otto Kankaanpää

Taloustoimikunnan jäsenet
Taru Jormakka, Mauri Kostiainen ja Mika Sahlman

Yhdistystuotevastaava
Perttu Saarela

Fuksi committee

ISOvastaava
Helena Sivula

Fuksikuningatar Miljatar XII
Milja Koskela

Fuksikuningas Jeretius XIII
Jere Vänskä

ISOkuningatar Neeatar
Neea Nieminen

KV-kuningatar Annitar
Anni Ristola

Host and hostess committee

Apu-IE
Matilda Antila, Virva Brax, Hannamari Haikonen, Anna Heiskanen, Anette Honkanen, Otto Joutsiniemi, Sara Kalima, Katri Kääriäinen, Kaisla Lehtipuu, Ville Lindström, Solja Lukka, Oona Mollberg, Sasu Pasanen, Iiro Peuhkuri, Joona Pystynen, Atte Reunanen, Hanna Seppäläinen, Okko Taalas, Julia Tofferi, Emilia Tognetty, Iines Toivanen ja Olli Tunkelo

Lukkaritoimikunnan puheenjohtaja
Riikka Hammar

Lukkarikisällit
Kim Eklund, Nuutti Jaakkola, Taru Jormakka, Onni Lehtikuja, Ville Lindström, Laura Lukkarila, Pekka Perkiö ja Jere Vänskä

Lämmönsiirtäjä VII
Liisalotta Erämies

Lämmönsiirtotoimikunnan jäsenet
Riina Aromaa, Riikka Hammar, Sara Kalima, Veera Petäjäniemi ja Kaisa Vehmaa

Autokuskit
Liisalotta Erämies, Krista Lindqvist ja Mika Sahlman

Wappumestari
Perttu Saarela

Study committee

Tenttiarkistonhoitajat
Balder Eklöf Eira ja Aki Nyberg

Corporate relations committee

Excursiovastaava
Tuomas Sipiläinen

Yrityssuhdekisällit
Roni Heikkilä, Atte Reunanen, Jaakko Sääskilahti ja Matias Viitala

2018

Care Committee

Prosessinhoitajat
Jani Anttila, Juho Hentman, Elisa Juvonen, Verna Repka, Arttu Saarnisaari ja Helena Sivula

Kulttuurivastaavat
Jenina Noki ja Janne-Joonas Tiitinen

LAN-vastaavat
Jani Anttila, Juho Hentman, Jani Kiviaura, Kasper Nurmi, Lauri Rentto ja Juho Tamminen

Liikuntavastaavat
Sebastian Nikolov ja Valtteri Siira

TEK contact person
Werneri Huhtinen

Arkistonhoitajat
Leila Kettunen ja Janne-Joonas Tiitinen

Urpot
Toni Heinilä, Werneri Huhtinen, Mikko Laine, Kasper Nurmi, Pekka Pirkola, Santeri Santikko, Juho Tamminen, Janne-Joonas Tiitinen ja Tyko Viertiö

Alumnivastaavat
Milla Kumin ja Janne-Joonas Tiitinen

Information committee

Päätoimittajat
Riina Aromaa ja Riikka Hammar

Toimittajat
Hannamari Haikonen, Werneri Huhtinen, Piia Iivonen, Leila Kettunen, Milja Koskela, Milla Kumin, Anna Pasonen, Onni Poikkeus, Verna Repka ja Janne-Joonas Tiitinen

Ulkomaan kirjeenvaihtajat
Kim Eklund, Aleksi Harlin, Anna He, Erkka Pehto ja Arttu Saarnisaari

Valokuvaajat
Riikka Hammar, Minerva Huovari, Elisa Juvonen, Inka Lehtimäki ja Sebastian Nikolov

WWW-operaattori
Ella Potka

Taiteelliset johtajat
Elisa Juvonen, Sebastian Nikolov ja Jenina Noki

Economic committee

Head of appliances
Leila Kettunen

Taloustoimikunnan jäsenet
Mauri Kostiainen, Mika Sahlman ja Juho Tamminen

Freshman committee

Tutor responsible
Neea Nieminen

International Officer
Anni Ristola

Fuksiruhtinas Esa
Esa Arola

Fuksiruhtinatar Ri
Riikka Hammar

ISOherttuatar
Inka Lehtimäki

KV-herttuatar
Marja Rinne

IE-toimikunta

Apu-IE
Hannamari Haikonen, Anna He, Otto Joutsiniemi, Tytti Jämsä, Sara Kalima, Essi Kivelä, Katri Kääriäinen, Ville Lindström, Nea Möttönen, Rudolf Nikander, Sebastian Nikolov, Anna Pasonen, Ella Rimpilä, Saana Sainio, Virpi Saranpää, Hertta Seppälä, Anna Silfverberg, Helena Sivula, Kaisa Vehmaa ja Viktoria Virolainen

Lukkaritoimikunnan puheenjohtaja
Elina Pitkäranta

Songleader journeymen
Kim Eklund, Riikka Hammar, Leila Kettunen, Milja Koskela, Henrik Lindberg, Tarmo Nieminen, Pekka Perkiö, Anni Ristola, Arttu Saarnisaari, Valtteri Siira, Aino Taponen ja Jere Vänskä

DJ:t
Otto Kankaanpää ja Sebastian Nikolov

Party responsibles
Virpi Saranpää ja Helena Sivula

Car drivers
Perttu Saarela ja Helena Sivula

Study committee

Exam archive administrator
Helena Angerla

Corporate relations committee

Excursion responsible
Perttu Saarela

Corporate relations journeymen
Oskari Hellman, Saleh Khan ja Valtteri Siira

2017

Care Committee

Prosessinhoitajat
Jani Anttila, Riina Aromaa, Juho Hentman, Elisa Juvonen, Jenina Noki ja Lili Yin

Kulttuurivastaavat
Anna He ja Saana Sainio

LAN-vastaavat
Jani Anttila, Juho Hentman, Kasper Nurmi, Lauri Rentto, Teemu Suntio ja Juho Tamminen

Liikuntavastaavat
Essi Yliaho

TEK contact person
Alex Villa

Arkistonhoitajat
Helena Angerla, Riina Aromaa, Janne-Joonas Tiitinen

Urpot
Milla Kumin, Mikko Laine, Iiro Lehtiniemi, Erkka Pehto, Ella Potka, Janne Stubb, Juho Tamminen ja Tyko Viertiö

Laitevastaavat
Lauri Koskinen ja Juho Tamminen

Information committee

Editor-in-chief
Riina Aromaa

Toimittajat
Jakke Anttila, Piia Iivonen, Elisa Juvonen, Milla Kumin, Kia Lehti, Elina Makkonen, Jenina Noki, Erkka Pehto, Marja Rinne, Teemu Suntio, Janne-Joonas Tiitinen ja Emmi Viitala

Ulkomaan kirjeenvaihtajat
Nea Ferin, Janne Stubb ja Alex Villa

Valokuvaajat
Riikka Hammar, Minerva Huovari, Elisa Juvonen, Johanna Kuronen, Ville Larimo, Kia Lehti, Inka Lehtimäki, Krista Lindqvist, Elina Makkonen, Neea Nieminen ja Mika Sahlman

Taiteelliset johtaja
Karoliina Koponen

Economic committee

Taloustoimikunnan jäsenet
Mika Sahlman ja Juho Tamminen

Freshman committee

Tutor responsible
Inka Lehtimäki

International Officer
Marja Rinne

Fuksikeisari Jake
Jakke Anttila

Fuksikeisarinna Pi
Piia Iivonen

ISOlakeija
Riikka Hammar

KV-lakeija
Johanna Kuronen

IE-toimikunta

Apu-IE
Airi Antikainen, Riina Aromaa, Juho Ikäläinen, Milja Koskela, Krista Lindqvist, Emma Lumiaro, Juuso Mälkönen, Neea Nieminen, Kalle Pesonen, Sauli Rytkönen, Saana Sainio, Minna Vierimaa, Emmi Viitala ja Lotta Wallinmaa

Lämmönsiirtäjä V
Elisa Juvonen

Members of the annual ball committee
Elisa Alasuvanto, Riina Aromaa, Heidi Korhonen, Milla Kumin, Elina Makkonen, Mika Sahlman, Janne Stubb ja Juho Tamminen

Lukkaritoimikunnan puheenjohtaja
Jakke Anttila

Songleader journeymen
Helena Angerla, Esa Arola, Eero Kuusisto, Riku Lappalainen, Ville Larimo, Henrik Lindberg, Elina Pitkäranta, Anni Ristola, Arttu Saarnisaari, Aino Taponen ja Lili Yin

DJ:t
Otto Kankaanpää, Teemu Suntio, Tuukka Syrjänen ja Otto Takkinen

Party responsibles
Riku Lappalainen ja Anni Ristola

Car drivers
Krista Lindqvist, Jenina Noki ja Janne Stubb

Wappu masters
Mauri Kostiainen ja Juho Tamminen

Study committee

Exam archive administrator
Anna He, Minerva Huovari ja Juuso Mälkönen

Corporate relations committee

Corporate relations journeymen
Otto Kankaanpää, Lauri Rentto ja Anni Ristola

2016

Care Committee

Prosessinhoitajat
Laura Antola, Jani Anttila, Riikka Hammar, Elisa Juvonen ja Lauri Rentto

Kulttuurivastaavat
Risto Hertzberg ja Milla Kumin

PTHCNF-vastaavat
Jani Anttila, Risto Hertzberg, Kasper Nurmi ja Lauri Rentto

Liikuntavastaavat
Elina Makkonen

TEK contact person
Kia Lehti

Arkistonhoitajat
Riina Aromaa, Janne-Joonas Tiitinen

Urpot
Reetta Hassinen, Kia Lehti, Iiro Lehtiniemi, Erkka Pehto, Tyko Viertiö ja Mikko Wuokko

Information committee

Editor-in-chief
Milla Kumin

Toimittajat
Riina Aromaa, Riikka Hammar, Piia Iivonen, Olli Laukkanen, Marja Rinne ja Mikko Wuokko

Kotimaankirjeenvaihtajat
Toni Heinilä, Kalle Pesonen, Tyko Viertiö ja Jere Vänskä

Ulkomaankirjeenvaihtajat
Nea Ferin, Ville Larimo, Juuso Mälkönen ja Peppi Vilén

Valokuvaajat
Reetta Hassinen, Minerva Huovari, Ville Larimo, Kia Lehti, Inka Lehtimäki, Elina Makkonen ja Mika Sahlman

WWW-operaattorit
Jani Anttila ja Teemu Suntio

Taiteelliset johtaja
Jenina Noki ja Juhani Rahikka

Rahastotoimikunta

Freshman committee

Tutor responsible
Riikka Hammar

International Officer
Johanna Kuronen

Fuksimestari Hei
Heidi Korhonen

Fuksimestari Jay
Janne-Joonas Tiitinen

ISOhaastaja Jakeboy
Jakke Anttila

IE-toimikunta

Apu-IE
Laura Antola, Kristian Borenius, Henna Harmoinen, Jasmin Hertzberg, Ella Hokkanen, Anssi Karppinen, Leila Kettunen, Mauri Kostiainen, Johanna Kuronen, Anna Lauritsalo, Inka Lehtimäki, Elina Makkonen, Juhani Rahikka, Verna Repka, Marja Rinne, Saana Sainio, Minna Vierimaa ja Lotta Wallinmaa

Lämmönsiirtäjä IV
Lauri Koskinen

Songleader journeymen
Jakke Anttila, Jani Anttila, Werneri Huhtinen, Piia Iivonen, Milla Kumin, Ville Larimo, Annamaaria Mytty, Eemeli Parviainen ja Elina Pitkäranta

DJ:t
Markus Heikkinen ja Kalle Niinistö

Car drivers
Henna Harmoinen, Lauri Koskinen, Jenina Noki ja Tuulia Telin

Suihkulähdevastaava
Antti Karvanen

Wappu Master
Lauri Koskinen

Study committee

Opintokisällit
Minerva Huovari, Anssi Karppinen, Milla Kumin, Santeri Kuokka, Erkka Pehto, Minna Vierimaa ja Lotta Wallinmaa

Exam archive administrator
Lotta Wallinmaa

Corporate relations committee

Corporate relations journeymen
Anna He, Ville Larimo ja Olli Laukkanen

2015

Care Committee

Prosessinhoitajat
Jani Anttila, Elisa Juvonen ja Lauri Rentto

Hubiruusut
Riikka Hammar ja Sakari Poikkimäki

PTHCNF-vastaavat
Lauri Rentto ja Tyko Viertiö

Urheilutoimenhoitajat
Elina Honkanen ja Melissa Linko

TEK contact person
Kevät: Mikko Laine
Syksy: Mikko Niemeläinen

Arkistonhoitajat
Mikko Laine ja Juho Tamminen

Urpot
Elina Honkanen, Katri Hukkanen, Mikko Laine, Iiro Lehtiniemi, Mikko Niemeläinen, Julia Nyström, Sakari Poikkimäki, Tyko Viertiö

International Officer
Nella Peippo

Information committee

Päätoimittajat
Kevät: Pyry Pitkänen
Syksy: Riina Aromaa

Toimittajat
Riina Aromaa, Katri Hukkanen, Ville Larimo, Saija Pajari ja Mikko Wuokko

Kirjeenvaihtajat
Laura Antola ja Mikko Wuokko

Valokuvaajat
Elisa Juvonen, Aurora Korelin, Ville Larimo, Kia Lehti ja Mika Sahlman

WWW-operaattorit
Juho Tamminen

Taiteelliset johtaja
Kia Lehti ja Jenina Noki

Rahastotoimikunta

Kilpailuttaja
Santeri Santikko

Freshman committee

Tutor responsible
Jakke Anttila

Fuksipaavi Tykani I
Tyko Viertiö

Fuksipaavi Tykani II
Juhani Heimo

ISOkardinaali Iiris Julma
Iiris Hakaste

Namusetä
Lauri Rentto

IE-toimikunta

Apu-IE
Henri Ailas, Laura Antola, Jakke Anttila, Toni Heinilä, Werneri Huhtinen, Elisa Juvonen, Antti Karvanen, Anne Koistinen, Hanna Kuha, Johanna Kuronen, Sami Lahtinen, Laura Makkonen, Henni Matikainen, Joel Mälkönen, Juuso Mälkönen, Jenina Noki, Kasper Nurmi, Risto Oudman, Nella Peippo, Meri Pöntynen, Santeri Santikko, Alex Villa

Lämmönsiirtäjä III:t
Reetta Hassinen, Lauri Koskinen ja Ella Potka

Lukkarit
Mikko Niemeläinen ja Tyko Viertiö

Songleader journeymen
Sini Korpiharju, Anna-Liina Lehtimäki, Annamaaria Mytty ja Pyry Pitkänen

Emerituslukkari
Antti Metsälä

Car drivers
Aurora Korelin, Julia Nyström ja Sakari Poikkimäki

Party Responsible
Lauri Koskinen

Suihkulähdevastaava
Antti Karvanen

Study committee

Opintotoimikunnan jäsenet
Laura Antola, Riina Aromaa, Werneri Huhtinen, Juuso Mälkönen, Mikko Niemeläinen, Elisa Nuutinen, Sakari Poikkimäki ja Tyko Viertiö

Corporate relations committee

Corporate relations journeymen
Waltteri Leskinen ja Sai Li

2014

Care Committee

Prosessinhoitaja
Lauri Rentto

Urheilutoimenhoitajat
Juho Hirvinen

Arkistonhoitajat
Samu Nurmi

Urpot
Mikko Kiviluoma, Iiro Lehtiniemi, Samu Nurmi ja Mikko Wuokko

Information committee

Päätoimittajat
Ella Potka

Webbitoimittajat
Kia Lehti, Elisa Nuutinen ja Mikko Wuokko

Kotimaankirjeenvaihtajat
Mikko Kiviluoma ja Iiro Lehtiniemi

Ulkomaankirjeenvaihtajat
Olli Kanninen ja Emilia Stenman

Photographer
Nikolas Tolvanen

WWW-operaattori
Evgen Multia

Taiteelliset johtajat
Kia Lehti ja Nina Sjöberg

Rahastotoimikunta

Kilpailuttaja
Oskari Kilpi

Freshman committee

Tutor responsible
Iiris Hakaste

Fuksikouluttajat
Antti Hakala, Olli Kanninen ja Mikko Laine

ISOsenaattorit
Heini Elomaa ja Mikko Wuokko

Namusetä
Mikko Laine

IE-toimikunta

Apu-IE
Henri Ailas, Elisa Alasuvanto, Laura Antola, Aki Braunschweiler, Risto Hertzberg, Juho Hirvinen, Lauri Huitula, Antti Karvanen, Oskari Kilpi, Samuli Koivu, Heidi Korhonen, Joel Mälkönen, Elisa Nuutinen, Niko Rajaniemi, Severi Ruohonen, Tommi Räsänen, Alexi Sirén, Rebecca Suomi, Janne-Joonas Tiitinen, Tuukka Tuomela, Tuuli Uimonen, Aino Vaittinen ja Sanna Virtanen

Lämmönsiirtäjä II:t
Laura Lundell ja Emilia Stenman

Lukkarit
Antti Metsälä, Samu Nurmi ja Tyko Viertiö

Songleader journeymen
Juho Hirvinen, Niklas Ilkka, Sini Korpiharju, Laura Lundell, Aleksi Matikainen, Annamaaria Mytty, Mikko Niemelinen, Arijussi Väänänen ja Pyry Pitkänen

DJ:t
Kia Lehti ja Nikolas Tolvanen

Apuauto
Julia Nyström

“Fest i mina byxor”
Pyry Pitkänen ja Elisa Nuutinen

Suihkulähdevastaava
Antti Karvanen

Study committee

Opintotoimikunnan jäsenet
Antti Hakala, Mikko Laine, Elisa Nuutinen, Otto Ojanen, Pyry Pitkänen ja Sonja Päärnilä

Corporate relations committee

TEK contact person
Julia Nyström

Corporate relations journeymen
Antti Hakala, Iiris Hakaste, Antti Karvanen, Evgen Multia, Niklas Roth ja Tyko Viertiö

2013

Apuemännät
Anni Karjalainen, Elina Oksanen, Linda Olkkonen, Karoliina Pesola, Ronja Ruismäki, Peppi Seppälä, Meri Sieviläinen ja Susanna Tamminen

Apuisäntä
Lauri Rentto

Lämmönsiirtäjä I
Minttu Salonen

Lukkarit
Mikko Laine ja Antti Metsälä

Songleader journeymen
Samu Nurmi ja Tyko Viertiö

ISOvastaavat
Heini Elomaa ja Mikko Wuokko

Archivist
Emilia Stenman

Sports responsible
Elina Oksanen

Process operator
Jasmina Aouni

Sääntöuudistusvastaavat
Janne Andstjö ja Fanny Syrjänen

TEK contact person
Mikaela Mirsch

Abi-infovastaava
Antti Hallava

Toimittajat
Kia Lehti ja Karri Mannermaa

Valokuvaajat
Ella Potka ja Ronja Ruismäki