Toimihenkilöt

Hallitusvirkojen lisäksi yhdistys tarjoaa myös monipuolisesti erilaisia toimihenkilötehtäviä, joihin voi kuka vain yhdistyksen jäsen hakea. Haut toimihenkilötehtäviin tapahtuvat pääosin syksyisin, mutta muulloinkin vuoden aikana on mahdollista hakea. Tehtävien määrää per jäsen ei ole rajattu ja uusia toimihenkilövirkoja voi myös ehdottaa hallitukselle.

Toimihenkilöiden tehtävistä voi saada lisätietoja Tehtävät-sivulta tai laittamalla sähköpostia toimikuntien puheenjohtajille.

Hoitotoimikunta

Toimikunnan puheenjohtaja, sisä- ja ulkovastaava
Elmeri Koponen

Alumnivastaava
alumnivastaavat(at)prosessiteekkarit.fi
Elisa Heimo, Mauri Kostiainen, Juhani Rahikka ja Perttu Saarela

Arkistonhoitaja
Taru Jormakka, Milja Koskela, Rudolf Nikander ja Valtteri Siira

Kulttuuri- ja hyvinvointivastaava
Janina Mellanen, Eveliina Palo, Valtteri Siira ja Linh Tong

LAN-vastaava
Leevi Kosonen ja Joona Pystynen

Liikuntavastaava
liikuntavastaavat(at)prosessiteekkarit.fi
Mikko Manninen, Mikko Riikonen ja Anni Toivonen

Prosessinhoitaja
Jani Anttila, Taru Jormakka, Hanna Kujanpää, Juha Malinen, Iiro Peuhkuri, Joona Pystynen, Atte Reunanen, Olli Tunkelo ja Veikka Wiksten

Prosessiteekkaripäivävastaava
Nora Kahanpää

Seniorivastaava
Oona Hanska, Janika Hart ja Taru Jormakka

TEK-yhdyshenkilö
Nora Kahanpää

Urpo
Jani Anttila, Oona Hanska, Janika Hart, Peetu Ilola, Taru Jormakka, Milja Koskela, Krista Lindqvist, Atte Reunanen, Juhani Rahikka, Valtteri Siira ja Jere Vänskä.

Vaellusvastaava
Ville Säkkinen

Yhdenvertaisuusvastaava
Oona Hanska, Sari Kupiainen ja Sara Siivola

Tiedotustoimikunta

Toimikunnan puheenjohtaja, tiedottaja-sihteeri
Kai Karvetti

Kääntäjä
Sham AlHamound, Janika Hart, Sari Kupianen, Rudolf Nikander, Juhani Rahikka ja Julia Wierzchowiecka

Päätoimittaja
paatoimittaja(at)prosessiteekkarit.fi
Pinja Heikkinen

Somevastaava
Katariina Hämäläinen, Linda Jalonen ja Taru Jormakka

Taiteellinen johtaja
Valtteri Siira

Taiteilija
Anna Ihamuotila, Linda Jalonen, Nina Jokiaho, Natalia Leszczyńska, Elina Lindelof, Iina Martikainen, Matti Nurkkala, Tiiu Näränen ja Juhani Rahikka

Taittaja
Jani Anttila

Toimittaja
Jussu Hämynen, Julia Jänkävaara, Niilo Kostiander, Eveliina Palo, Juhani Rahikka, Sofia Tynkkynen ja Pyry Vartia

Tulkki
Sham AlHamound, Sari Kupianen ja Julia Wierzchowiecka

Valokuvaaja
Nina Jokiaho, Taru Jormakka, Krista Lindqvist ja Valtteri Siira

WWW-operaattori
Jani Anttila, Leevi Kosonen, Rudolf Nikander ja Niko Saastamoinen

Taloustoimikunta

Toimikunnan puheenjohtaja, rahastonhoitaja
Niko Saastamoinen

Laitevastaava
laitevastaava(at)prosessiteekkarit.fi
Veikka Wiksten

Taloustoimikunnan jäsen
Peetu Ilola, Nina Jokiaho, Taru Jormakka, Mauri Kostiainen ja Niilo Kostiander

Yhdistystuotevastaavat
Kathy Li ja Nora Kahanpää

Fuksitoimikunta

Toimikunnan puheenjohtaja, fuksipäällikkö
Eetu Varttila

Fuksipäällikkö
Anna Ihamuotila

CanCan-vastaava
cancan(at)prosessiteekkarit.fi
Helmi Hanninen, Oona Kuoppa ja Melissa Valjakka

ISOvastaava
Anna Savola

Prosessiteekkariyhdistyksen Junatoimikunnan ISOjen raiteiden asentaja Joona XIII
Joona Pystynen

Prosessiteekkariyhdistyksen Junatoimikunnan Kunniaveturinkuljettaja Eveliina XVIII
Eveliina Palo

Prosessiteekkariyhdistyksen Junatoimikunnan Kunniaveturinkuljettaja Jussu XIX
Jussu Hämynen

Kansainvälisyystoimikunta

Toimikunnan puheenjohtaja, KV- ja maisterivastaava
Jaakko Sääskilahti

Activity Coordinator
Linda Jalonen, Sari Kupiainen, Linh Tong ja Julia Wierzchowiecka

Prosessiteekkariyhdistyksen Junatoimikunnan Idän Pikajunan Konduktööri Julia VII
Julia Wierzchowiecka

Tapahtumatoimikunta

Toimikunnan puheenjohtaja, emäntä
Hanna Kujanpää

Isäntä
Ilmari Niiranen

Apu-IE
Jenna Hakola, Oskari Honka, Nina Jokiaho, Otto Joutsiniemi, Ivan Khalvach, Venla Kokkonen, Elina Mousnier, Johanna Mäenpää, Matti Nurkkala, Tiiu Näränen, Sohvi Perttunen, Suvi Rankinen, Emma Räihä, Inga Räty, Nathaniel Silberstein, Saku Sutinen, Juho Talsta, Mimi Tran, Niilo Virri ja Efua Yawson

Autokuski
Jani Anttila, Julia Jänkävaara, Krista Lindqvist, Ville Lindström, Sasu Pasanen, Joona Pystynen ja Atte Reunanen

Bilevastaava
Nora Kahanpää, Janina Mellanen ja Sara Siivola

Laulukirjatoimikunnan puheenjohtaja
Oona Hanska ja Milja Koskela

Laulukirjatoimikunnan jäsen
Jakke Anttila, Jani Anttila, Riikka Hammar, Toni Heinilä, Jenina Noki, Nora Kahanpää, Leevi Kosonen, Laura Lukkarila, Sauli Rytkönen ja Jere Vänskä

Lukkarikisälli
Leevi Härkönen, Anna Ihamuotila, Nora Kahanpää, Jessika Katajainen, Leevi Lamminjoki, Onni Lehtikuja, Ilona Malmipuro, Rudolf Nikander, Anna Savola, Pyry Vartia, Eetu Varttila ja Veikka Wiksten

Lukkarimestari
Ville Lindström

Lämmönsiirtäjä X
Olli Tunkelo

Lämmönsiirto X:n toimikunnan jäsenet
pt10(at)prosessiteekkarit.fi
Janika Hart, Taru Jormakka, Kai Karvetti, Elmeri Koponen, Anna Pasonen, Joona Pystynen, Niko Saastamoinen, Sara Siivola, Jaakko Sääskilahti, Julia Tofferi ja Emilia Tognetty

Paljumestari
Olli Penttilä ja Olli Tunkelo

Wappumestari
Jani Anttila, Elmeri Koponen ja Perttu Saarela

Opintotoimikunta

Toimikunnan puheenjohtaja, opintovastaava
Mariina Tikka

Abivastaavat
abivastaavat(at)prosessiteekkarit.fi
Linda Jalonen, Ilona Lahti-Nuutila, Sofia Niemikoski, Anniina Tamminen ja Pyry Vartia

Opintotoimikunnan jäsen
Janika Hart, Juhani Rahikka ja Sara Siivola

Tenttiarkistonhoitaja
Mimi Tran

Yrityssuhdetoimikunta

Toimikunnan puheenjohtaja, yrityssuhdevastaava
Julia Jänkävaara

Excursiovastaava
Leevi Kosonen

Yrityssuhdekisälli
Mariel Mylly, Mikko Riikonen, Teemu Räsänen