Toimihenkilöt

Hallitusvirkojen lisäksi yhdistys tarjoaa myös monipuolisesti erilaisia toimihenkilötehtäviä, joihin voi kuka vain yhdistyksen jäsen hakea. Haut toimihenkilötehtäviin tapahtuvat pääosin syksyisin, mutta muulloinkin vuoden aikana on mahdollista hakea. Tehtävien määrää per jäsen ei ole rajattu ja uusia toimihenkilövirkoja voi myös ehdottaa hallitukselle.

Toimihenkilöiden tehtävistä voi saada lisätietoja Tehtävät-sivulta tai laittamalla sähköpostia toimikuntien puheenjohtajille.

Hoitotoimikunta

Toimikunnan puheenjohtaja, sisä- ja ulkovastaava
Atte Reunanen

Alumnivastaava
alumnivastaavat(at)prosessiteekkarit.fi
Jakke Anttila, Elisa Juvonen, Mauri Kostiainen ja Mika Sahlman

Arkistonhoitaja
Jani Anttila, Milja Koskela ja Rudolf Nikander

Hyvinvointivastaava
Elina Helkkula ja Valtteri Siira

Kulttuurivastaava
Elina Helkkula, Valtteri Siira ja Laura Virtanen

LAN-vastaava
Elmeri Koponen, Leevi Kosonen, Hanna-Reetta Penttinen ja Joona Pystynen

Liikuntavastaava
liikuntavastaavat(at)prosessiteekkarit.fi
Jenni Pärkinen ja Anni Toivonen

Prosessinhoitaja
Sonja Alasaukko-oja, Jani Anttila, Janika Hart, Taru Jormakka, Kai Karvetti, Iiro Peuhkuri, Olli Tunkelo ja Veikka Wiksten

TEK-yhdyshenkilö
Joona Pystynen

Urpo
Jakke Anttila, Jani Anttila, Werneri Huhtinen, Peetu Ilola, Otto Kankaanpää, Milja Koskela, Krista Lindqvist, Jenina Noki, Juhani Rahikka ja Jere Vänskä

Tiedotustoimikunta

Toimikunnan puheenjohtaja, tiedottaja-sihteeri
Pyry Vartia

Kääntäjä
Janika Hart, Viti Hirvenoja, Sari Kupiainen, Rudolf Nikander, Anna Pasonen ja Jenni Pärkinen

Päätoimittaja
paatoimittaja(at)prosessiteekkarit.fi
Juhani Rahikka ja Jere Vänskä

Somevastaava
Janika Hart, Nina Jokiaho ja Taru Jormakka

Taiteellinen johtaja
Janika Hart

Taiteilija
Anna Ihamuotila, Linda Jalonen, Nina Jokiaho, Elisa Kemppainen, Elina Lindelöf, Venla Räihä ja Valtteri Siira

Toimittaja
Kim Eklund, Pinja Heikkinen, Laura Lukkarila, Joona Pystynen, Valtteri Siira, Julia Tofferi, Olli Tunkelo, Salla Vuohtoniemi ja Veikka Wiksten

Tulkki
Sari Kupiainen ja Anna Pasonen

Ulkomaankirjeenvaihtaja
Krista Lindqvist ja Jaakko Sääskilahti

Valokuvaaja
Anupama Bhandari, Riikka Hammar, Nina Jokiaho, Taru Jormakka, Kathy Li, Krista Lindqvist ja Valtteri Siira

WWW-operaattori
Jani Anttila, Arvi Heinijoki, Rudolf Nikander ja Juhani Rahikka

Taloustoimikunta

Toimikunnan puheenjohtaja, rahastonhoitaja
Niilo Kostiander

Laitevastaava
laitevastaava(at)prosessiteekkarit.fi
Veikka Wiksten

Taloustoimikunnan jäsen
Peetu Ilola, Nina Jokiaho, Taru Jormakka, Mauri Kostiainen ja Mika Sahlman

Yhdistystuotevastaavat
Kathy Li

Fuksitoimikunta

Toimikunnan puheenjohtaja, fuksipäällikkö
Eveliina Palo

Fuksipäällikkö
Jussu Hämynen

KV- ja maisterivastaava
Julia Wierzchowiecka

Aalto-yliopiston kemian tekniikan korkeakoulun prosessiteekkariyhdistyksen Kansainvälisyyssektorin kansainvälisin kansalainen Arvi VI
Arvi Heinijoki

CanCan-vastaava
cancan(at)prosessiteekkarit.fi
Robin Högdal ja Johanna Mäenpää

IB-correspondant
Savinya Hewapathirana, Anna Ihamuotila, Sari Kupiainen ja Linh Tong

ISOvastaava
Joona Pystynen

Kemian tekniikan korkeakoulun laitetekniikan ja prosessien harjoittaja, fuksilautakunnan jäsen ja optimoija Tella the ISO-14001 XII
Tella Taskinen

Yhdistyksen eteläisemmän pallonpuoliskon fuksiyhteyshenkilö & traktorimekaanikko XVI Laurus
Laura Lukkarila

Yhdistyksen pohjoisemman pallonpuoliskon fuksiyhteyshenkilö & traktorimekaanikko XVII Valdoise
Valtteri Siira

Tapahtumatoimikunta

Toimikunnan puheenjohtaja, isäntä
Niko Saastamoinen

Emäntä
Elmeri Koponen

Apu-IE
Inka Antikainen, Anu Eilamo, Maisa Haapanen, Heikki Hartikka, Oskari Honka, Anna Ihamuotila, Linda Jalonen, Julia Jänkävaara, Eeli Klemelä, Venla Kokkonen, Hanna Kujanpää, Ella Kuuri-Riutta, Cecilia Maijala, Helmi Malk, Tiia Porkola, Jenni Roivas, Ottilia Romana, Tuulia Rytkönen, Vilma Saranpää, Anna Savola, Mariina Tikka, Saaga Torvinen, Mimi Tran, Essi Ukkonen, Elsa Viljakainen, Anni Virta, Salla Vuohtoniemi ja Sami Yli-Seppänen

Autokuski
Jani Anttila, Krista Lindqvist, Ville Lindström, Sasu Pasanen ja Joona Pystynen

Bilevastaava
Nina Jokiaho, Nora Kahanpää ja Ville Lindström

Laulukirjatoimikunnan puheenjohtaja
Oona Hanska ja Milja Koskela

Laulukirjatoimikunnan jäsen
Jakke Anttila, Jani Anttila, Riikka Hammar, Toni Heinilä, Jenina Noki, Nora Kahanpää, Leevi Kosonen, Laura Lukkarila, Sauli Rytkönen ja Jere Vänskä

Lukkarikisälli
Anna Ihamuotila, Jessika Katajainen, Leevi Lamminjoki, Onni Lehtikuja, Ville Lindström, Ilona Malmipuro, Rudolf Nikander, Pekka Perkiö, Pyry Vartia, Eetu Varttila ja Veikka Wiksten

Lukkarimestari
Laura Lukkarila

Lämmönsiirtäjä IX
lammonsiirto(at)prosessiteekkarit.fi
Janika Hart ja Taru Jormakka

Lämmönsiirtotoimikunnan jäsenet
Julia Jänkävaara, Milja Koskela, Krista Lindqvist, Janina Mellanen, Joona Pystynen, Atte Reunanen, Ottilia Romana, Sara Siivola, Emilia Tognetty ja Laura Virtanen

Lämmönsiirtäjä X
Olli Tunkelo

Lämmönsiirto X:n toimikunnan jäsenet
pt10(at)prosessiteekkarit.fi
Janika Hart, Taru Jormakka, Kai Karvetti, Elmeri Koponen, Anna Pasonen, Joona Pystynen, Niko Saastamoinen, Sara Siivola, Jaakko Sääskilahti, Julia Tofferi ja Emilia Tognetty

Paljuvastaava
Aino Hukkanen, Kaisla Soljanto ja Olli Tunkelo

Wappumestari
Jani Anttila ja Perttu Saarela

Opintotoimikunta

Toimikunnan puheenjohtaja, opintovastaava
Sara Siivola

Abivastaavat
abivastaavat(at)prosessiteekkarit.fi
Linda Jalonen, Fernanda Jokinen, Kathy Li, Veera Ollikainen, Linh Tong, Sofia Tynkkynen ja Laura Virtanen

Tenttiarkistonhoitaja
Valtteri Siira

Yrityssuhdetoimikunta

Toimikunnan puheenjohtaja, yrityssuhdevastaava
Leevi Kosonen

Excursiovastaava
Sasu Pasanen

Yrityssuhdekisälli
Iida Miettinen, Anton Rühr, Alisa Järvelä, Julia Jänkävaara ja Savinya Hewapathirana